Soutěž začíná 11. dnem LICHÉHO měsíce – téma určuje vítěz předcházejícího kola.

(11.LEDEN, 11.BŘEZEN, 11.KVĚTEN .. )

Účastníci – členové KPF Tišnov.

Soutěž je dobrovolná a do vyhodnocení výsledků anonymní.

Počet zaslaných fotografií max. 3 na dané téma a foto se zasílá na email – klouba.v@seznam.cz

Ukončení soutěže je poslední den SUDÉHO měsíce.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

1. den LICHÉHO měsíce budou fotografie publikovány na soutěžních klubových stránkách  a pojmenovány výstižným názvem od autora a náhodným pořadovým číslem.

Do 7. dne LICHÉHO měsíce členové KPFT hodnotí elektronicky známkou 1 – 10 přes www odkaz  “ Interní „

Kdo do soutěže pošle své fotografie a v termínu neohodnotí fotografie kolegů, bude ze soutěže vyřazen.

8.den LICHÉHO měsíce vyhlášení výsledků

Vítěz určuje nové téma, které se zveřejní nejpozději do 10.dne LICHÉHO měsíce,

Hodnocení fotografií v klubové soutěži KPFT

1 BOD

Fotografie postrádající technickou i obrazovou kvalitu. Bod je za snahu něco vytvořit.

2 BODY

Zvládnutá technika, ale nejasné zpracování námětu.

( Fotografie je technicky solidní, ale obsah je zmatený a těžko čitelný. Záměr autora je nejasný. )

3 BODY

Fotografie s dobrým námětem a nápadem, ale horším provedením.

( Fotografie je nepříliš ostrá i když námět to vyžaduje. Kresba ve stínech nebo ve světlech degradovaná, (přepaly, šum). Námět je ale zajímavý a záměr autora je dostatečně jasný, provedení je však nezvládnuté – rušivé prvky v obraze. nepoužití stativu apod. )

4 BODY

Fotografie technicky i obrazově v pořádku. Běžný, hodně frekventovaný námět, tuctová fotografie.

( Technicky i obrazově bezchybně zvládnuté provedení. Autor ale nedokázal ničím svůj pohled na realitu ozvláštnit, ani úhlem pohledu, neobvyklou perspektivou, uspořádáním obrazových prvků, kompozicí, která by zaujala, atd.)

5-10 BODŮ

Dobrá fotografie, kvalitní zpracování námětu, výrazný autorský rukopis. Stupeň hodnocení vyjadřuje emocionální odezvu u diváka.

Taková fotografie nemá žádné formální, kompoziční ani skladebné chyby, neobsahuje rušivé obrazové prvky a technické zpracování je bezchybné.

( Tady už platí jenom pocity a je jenom na divákovi (hodnotícím), jak obsah a formu fotografie vnímá a s jakou intenzitou na něho působí. Emoce nemáme jak měřit, nejde to ani se stopkami v ruce, ani nezměříme hloubku stopy, kterou ta která fotka v naší hlavě zanechala. Je to tak dobře a je to v pořádku. Individuální posouzení výše bodového ohodnocení. )

Vilém Klouba

..buď někdo vidí, co se má fotografovat, anebo nevidí. Snažím se vidět.

Vilém Klouba

Nejnovější fotogalerie od Vilém Klouba (prohlédnout vše)

Webové stránky s fotografiemi autora Vilém Klouba

www.fotoklouba.cz