Image
Top
Menu
28.2.2015

Výstava v Galerii na schodech

Mapový okruh

Úvodem pro nezasvěcené. Nejedná se ani o závody ani o zeměpis. Pod tímto názvem se totiž skrývají soutěže fotoklubů v rámci celé České republiky. Členové tišnovského fotoklubu se již před čtyřmi lety připojili k jednomu z nich – „ Ratibořickému mapovému okruhu“, zahrnujícímu kluby od Sokolova, přes Náchod až po Tišnov. V rámci této soutěže Klub přátel fotografie Tišnov prezentuje svoji roční činnost reprezentativním výběrem dvaceti fotografií svých členů. Tento soubor v průběhu roku putuje po zbývajících fotoklubech se snahou získat od svých konkurentů co nevyšší ocenění.

Vyhodnocení předloňského 42. ročníku spojeného s vernisáží a s pestrým doplňkovým programem se uskutečnilo v Pardubicích. Celkovým vítězem zmíněného ročníku se stal fotoklub z Trutnova. Z celkového počtu 19-ti zúčastněných klubů obsadili tišnovští fotografové 5. místo. Nejlepšího ohodnocení mezi jednotlivci dosáhl 6. místem Pavel Smékal se snímkem „ Most zlatníků“. V třicítce nejlepších snímků se ještě umístily fotografie dalších členů fotoklubu: Adamce, J. Bučka, Výlety a Nahodila.

Tento soutěžní soubor klubových fotografií se nabízí k zhlédnutí v Galerii na schodech v posledním únorovém měsíci a v březnu. Zahájení výstavy za účasti členů fotoklubu se uskuteční ………………………….

Loňský, pro tišnovské fotografy ještě úspěšnější ročník, je v současné době vystaven v Novém Městě nad Metují a tišnovské veřejnosti bude představen v příštím roce.

Smékal P. - Most zlatníků

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Profilový obrázek

Autor

Rubriky

Aktuality