Tento nepostradatelný společník nechyběl členům tišnovského fotoklubu ani v letošním roce. Potvrzuje to jejich dosud nejlepší umístění v rámci již 43. ročníku celorepublikové soutěže Ratibořický mapový okruh. Na celkovém konečném vyhodnocení soutěže 6. září v Novém Městě nad Metují obsadili z celkového počtu sedmnácti fotoklubů  3.místo za obhájci loňského vítězství z Trutnova a fotoklubem Alfa Pardubice. V pořadí jednotlivců se do TOP 20 z celkového počtu 340-ti fotografií umístili:  na 10. místě fotografie Gravitace M. Bučka a na15. místě  fotografie Podvečer O. Výlety. Čtveřice členů z tišnovského fotoklubu obeslala navíc i Moravskoslezský mapový okruh, ve kterém Josef  Buček snímkem Divadýlko obsadil 3. místo v absolutním pořadí.

Tímto aktivita klubu však zdaleka neskončila. Jednotliví členové (Zavadil, Kabeš, Bortlík, Sítora,  Buček, Adamec, Smékal)  během roku prezentovali svoje fotografie na autorských výstavách  na Žernůvce, v Drásově, v Železném a v Galerii na schodech. V tradiční fotosoutěži ve Štěpánovicích získal M. Beneš hned dvě ocenění a na výsledky z Bystřického zrcadlení, Premiéry v Hradci Králové a soutěže SŽDC v Praze členové KPFT netrpělivě čekají. Svoji aktivitu prezentoval fotoklub i početným a úspěšným zastoupením v soutěži vypsané družebními městy Sereď – Tišnov.

Ještě do konce roku se příznivci fotografování mohou těšit na dvě prezentační akce fotoklubu. V úterý 11. listopadu ve spolupráci s MěKS proběhne v kině Svratka  1. „Večer s fotografií“. Bude se jednat o komentovanou velkoplošnou ukázku z tvorby členů klubu. Kulturní nabídku v předvánočním čase navíc obohatí od 13. prosince klubová  fotovýstava  Pixelománie 2014 v galerii Jamborova domu.

(MB)

Přidat komentář