Josef Buček

Fotografií se zabývám již zhruba od svých 20 let. V současné době jsem členem výboru Klubu přátel fotografie v Tišnově, kde pořádáme pravidelné každoroční klubové výstavy a zůčastňujeme se celorepublikových mapových okruhů, kde při jejich hodnoceních mohu plně uplatnit i své poznatky ze studia pro lektory a porotce při UKVČ v Solenici.
Princip dobré fotografie spočívá, dle mého názoru, v jejím tzv. “ozvláštnění”. Nezáleží tedy na druhu reality, ale na způsobu jejího vidění a následující tranformaci za pomoci specifických fotografických prostředků tak, abychom vyjádřili svoje pocity,nálady, emoce, nebo názory. A právě tento princip “ozvláštnění”, neboli výběr a následná transformace dané reality je to, co mě na fotografii vzrušuje a baví.

Josef Buček

Nejnovější fotogalerie od Josef Buček (prohlédnout vše)

Webové stránky s fotografiemi autora Josef Buček